Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslava na druhou aneb ohlédnutí za rokem 2008

6. 2. 2009

Událo se toho tolik, že ani nevím, kde začít. Loni v tuto dobu oslavil Lex své první narozeniny. Měli jsme za sebou jednu jedinou výstavu a to krajskou v Praze Rychetách, kde nastupoval v třídě dorostu. Do nové sezóny jsme se společně moc těšili, bylo toho tolik před námi – první mezinárodní výstava, první klubová výstava, bonitace, první závody, první zkoušky…..byla jsem plná elánu, i přesto, že již od ledna jsem věděla, že mě čeká začátkem května menší operace s 10-ti denním pobytem v nemocnici.

16.února jsme si na domácím cvičičti vyzkoušeli své první závody v ZOP  a 16.dubna v ZZO na neznámé půdě. 1. března jsme se zúčastnili oblastní výstavy v Českých Budějovicích, odkud si Lexík přivezl svůj první pohár za 3.místo v soutěži o nejhezčího mladého psa výstavy a následně poté 20. dubna svůj první CAJC z mezinárodní výstavy. 1. května jsme složili zkoušku ZOP, už přes mé značné zdravotní potíže a  8. května, den před nástupem do nemocnice, jsme ještě vystavovali na  Krajské výstavě na Hluboké, kde už byl v plné pohotovosti manžel, převzít vodítko pro případ mé neschopnosti.

Do nemocnice jsem nastoupila „natěšená“ ať už mě konečně uspí a je všechno za mnou, ať můžeme s Lexíkem zase normálně existovat.  Mé nadšení ale netrvalo dlouho, den před propuštěním mi lékaři sdělili zprávu, že objevili dva nezávisle na sobě zhoubné nádory a je nezbytná druhá operace, kterou naplánovali na 13. června. Pravdou je, že mě tahle zpráva srazila na kolena, naštěstí jen na tak krátkou dobu, než jsem začala myslet na své nejbližší. V tu chvíli jsem se rozhodla se zákeřnou nemocí tvrdě bojovat. Dokonce tak tvrdě, že některým nad tím zůstával rozum stát. A tak se stalo, že mezi operacemi 7. června jsme složili naplánovanou zkoušku ZZO a byla to pro mě nejkrásnější zkouška v loňském roce. Lex mi při ní věnoval tolik pozornosti jak snad nikdy před tím, faktem také je, že mi bylo úplně jedno jak dopadneme a dopadli jsme na výbornou. Ještě jsem stihla odeslat přihlášku na klubovou výstavu a bonitaci v Roudné u Soběslavi a tajně doufala, že pooperační léčba nenastane tak rychle. Nastala. Ale i přesto jsme po první aplikované dávce chemoterapie prožili krásný víkend v kempu Orion. Na sobotní výstavě získal Lex svůj druhý CAJC a v neděli obdržel chovnost. Nadále jsme s menšími absencemi navštěvovali cvičák a připravovali se na zkoušku BH, kterou jsme úspěšně složili 2. listopadu. Na podzimní mezinárodní výstavě jsme v Budějovicích nastupovali již do mezitřídy, Lexus obdržel ocenění CAC a splnil tím podmínky pro získání titulu Český junior šampion. 11. října se konala klubová výstava – Memoriál J.Findejse tentokrát v Kolíně. Setkání s tak báječnými lidmi, kteří se točí okolo Chodského psa jsme si nemohli nechat ujít a tak jsme se vypravili. Nastoupili jsme opět v mezitřídě a Lex znovu získal ocenění CAC. Tímto jsme uzavřeli a myslím si, že velice úspěšnou výstavní sezónu.

Dnešní den je pro mě dnem nezapomenutelným. Lexík slaví své 2. narozeniny a já jsem po 10-té hodině ranní (pevně věřím, že naposledy) zavřela dveře ozařoven Budějovického onkologického centra. Tímto bych chtěla poděkovat všem přátelům a blízkým, kteří při mně stáli, lékařům co o mě pečovali a to převážně panu primáři MVDr. Vláškovi z Písecké nemocnice a celému bezvadnému týmu na jeho oddělení. Nesčetněkrát děkuji své rodině a mé nejlepší kamarádce Vendě a v neposlední řadě mé velké DÍK patří Lexíkovi, který mi byl  velikánskou oporou a vnášel do mého neštěstí obrovskou spoustu štěstí a  radosti.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jste bojovník ...

(Jitka Nováková a Bessi, 3. 3. 2009 19:55)

pevně věřím,že má-li někdo vítězit,jste to vy! Lexus
je nádherný pes a plným právem z něj máte radost.
Moc se těším až vás zase potkáme. Držím palce!

Jen tak dál....

(Jarka+Issabo, 16. 2. 2009 14:58)

Jste silná dvojka, držíme pěsti i všechny tlapy. Věříme, že vše společně s Lexíkem, rodinou a přáteli po boku překonáte. Takže hodně úspěchů a radostí do budoucna.
J+I

Pro úžasného človíčka

(Rex+Cristin, 16. 2. 2009 8:47)

Když jsem si přečetla tenhle článek měla jsem slzy v očích (ale jen chvilku) - jste bezva dvojka, která to spolu ještě daleko dotáhne - to vím!!! a moc vám oboum držíme palečky.
Jsem ráda, že vás znám :-)))

Přáníčko

(Hanka a Espen Vita canina, 13. 2. 2009 15:19)

Zdravíme kolegy! Přejeme Vám i nadále hodně statečnosti, úspěchů a společných krásných chvil!

Jen tak dál Dádo!!!!

(Lenka - Tasy, 10. 2. 2009 22:01)

Seš silná a statečná....držím palce a věřím,že bude líp.Lexík je bezva parťák a mám radost,že Ti přináší radost do života.Tak hodně zdravíčka a spoustu krásných dní přeje celá Gipovic smečka.