Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srandamač

8. 1. 2008

V sobotu 5.1.2008 jsme se účastnili našich prvních závodů a to v Srandamači. Všechno bylo hrozně na rychlo, vlastně jsem ani pořádně nevěděla, přesný termín a tak jsme si onoho sobotního odpoledne vyrazili s Lexem na procházku, když tu mě zazvonil telefon a kde prý jsme, že se dneska koná závod a že se na nás čeká. Šupem jsme se vrátili domů, nasedli do auta a během půl hodiny jsme stáli na startu netušíc, co nás čeká. Soutěžilo se v pěti disciplínách:

1.Přivolání - rozdělili jsme se na 2 skupiny, kdy první šla cvičit a druhá vytvořila držejíc se za ruce, "neprůstřelnou zeď" uprostřed cvičiště. Na jedné straně cvičitelka Janča, která držela psa a na druhé straně za onou zdí, jenž dělala všechno proto, aby psa k páníkovi nepustila psovod, který měl provést přivolání. Hned po shlédnutí prvního soutěžícího jsem tušila, že díky kouzelné povaze většiny choďáčků - neprosazovat se, tady moc nezabodujeme. Bouřlivá zeď se musela nakonec sklidnit, aby Lex ladně proklouzl a povel splnil. Přineslo nám to 4 body.

2. Aport - místo činky se aportoval špekáček. Čím větší kus špekáčku pes přinese, tím více bodů získá. Tak jak jsem v předchozí disciplíně tušila, tak v této jsem na 100% věděla, že s naší pouhou rozpracovaností aportu a především rozežraností, nezískáme ani bodík. Bingo! Ani bodík.Celý špekáček Lex sežral. Ale s provedením jsem byla já osobně moc spokojená - rychle a zvesela za aportem vyběhl, rychle sežral, zrovna tak rychle přiběhl a předsedl, poté se přiřadil k noze, hlasitě si odkrkl a ze vztyčenou hlavou se mnou udržoval oční kontakt v domění, že přijde ještě jeden špekáček jako odměna za dobře odvedenou práci.

3. Jízda v kolečku - tady to bylo nic moc, i přesto, že se v kolečku nacházelo pár granulí, ale přeci jenom po špekáčku, už to nebylo pro Lexe to pravé ořechové. Ani nevím kolik bodů jsme získali.

4. Schovávaná - po cvičišti jsme se měli schovat a dvá rozhodčí nás měli zapikávat v klubovně. Nejvíc bodíků získává ten, který zapiká rozhodčího jako první. Tady jsme zabodovali,  využili jsme momentu překvapení, číhali jsme hned za dveřmi a propletli se rozhodčím pod nohama jen co otevřeli dveře. "10, 20, 30 rozhodčí!" A měli jsme 10 bodíků v kapse. A tak nás pravděpodobně tato disciplína posunula z krásného 13.(posledního) na ještě krásnější 9. místo a kdyby ne, tak nám to bylo úplně jedno, protože jsme si užili prima den se spoustou legrace a s fajn lidičkama....

5. Kdo urve nejvíc - na závěr, na naše psí miláčky čekali dobrůtky v sáčku a u nich papírek s číslicemi od 1 do 13. Každý si měl urval jeden a čísla se nám připsali k nasbíraným bodíkům. Urvali jsme sedmičku, no řekněte, není to šťastné číslo?:-)

Obrazek

pár fotek najdete zde: http://lexus.rajce.idnes.cz/Srandamac/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Lexus, 18. 1. 2008 9:42)

Jo, jo, bylo to moc fajn, užili jsme si spoustu legrace a byl s námi i páníček, tak to bylo prima. Něco málo nafotil (došli baterky), ale ještě jsme to sem nestihli dát.:-)

Gratulujeme

(Speedy a Wilík, 15. 1. 2008 14:12)

Gratulujeme ke krásnému 9. místu, jsme na tebe hrdý. Určo jste si to s paničkou pořádně užili. Takové závody nás taky moc baví a hlavně je sranda.