Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krátké shrnutí

3. 1. 2008
Začátkem července loňského roku, mě bylo 5 měsíců a vyrazil jsem poprvé na cvičák. Ne, že bychom něco takového v začátcích plánovali, ale byl jsem prý tak šikovný a učenlivý štěník, že se tahle možnost nabízela sama. A tak pod vedením našich báječných cvičitelek Janči a Hanči, "zvládám"(teda když chci, třeba teď v pubertě moc nechci a tak pilujeme a pilujeme) na svůj věk, řekl bych už docela slušnou řádku cviků. Přivolání ke mně, za pochodu k noze, sedni, lehni, vstaň u nohy i před paničkou, obraty u nohy, chůzi na vodítku i bez, dlouhodobé odložení, odložení za pochodu v leže a teď zkoušíme i ve stoje, ale to jenom občas, rozpracovaný máme aport a také děláme záchranářské překážky. Jenom s rourou se teď moc nekamarádím, ale o tom třeba někdy jindy. Kdybych měl říct, co mi jde ze všeho nejlíp, tak to bude dlouhodobé odložení a přivolání "Ke mně". Při odložení se mi zrovna v neděli promenádili přímo před nosem dvě hárající fenky a já jen natahoval čumáček a ležel jsem jako přibitý, to byla ale tvrdá zkouška! (Jinak jsem ten den cvičil hrozně!) S přivoláním jsem se předvedl hned první den na cvičáku, když už jsme měli po cvičení a dali nám páníci volno. Dováděl jsem s novými kamarády, ale panička zavelela a já hned pelášil, že bych se přetrh, tohle jsem předvedl 2x a dostal jsem vééélikánskou pochvalu ne jenom od paničky, ale také od paní cvičitelky a myslím si, že tohle krásný přivolání mi vydrželo dodnes (když teda nepočítám ty srnky) i když paničce třeba zdrhnu při chůzi bez vodítka, tak na povel "Ke mně" vždycky přiběhnu. Pak také chodíme na obrany, zatím se jenom taháme s figurantem o hadr a do třetice stopa - stopička, má oblíbená disciplína. Mohl bych ji dělat klidně 3x za den a pořád mě bude bavit, proto bych ji jednou rád věnoval samostatný článek jak to všechno začalo a pokračuje....tak zatím ahoj někdy příště:-)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Lexus, 18. 1. 2008 9:25)

Moc děkujeme za slova chvály, ale taťko na tebe teda rozhodně nemám. Wilíka jsem cvičit ještě neviděl a jak znám vaši šikovnou paničku, tak nemám ani na něj.:-)) Už se moc těším až přijedete na závody, abych od vás odkoukal jak choďáčci krásně zvesela cvičí, já totiž někdy chodím jak když to mám za trest a proto pilujeme a pilujeme. Kluci nečetli vy jste nějak moc rychle? :-))Vždyť píšu, že tohle všechno umím, když se mi zrovna chce, takže dopilovaný do konce to ještě asi nemám a únorové závody budou takovou malou sázkou do loterie:-)) ale vždyť přeci o nic nejde, půjdem si to jenom zkusit, hlavně abych to dopiloval do května na zkoušky. Speeďo já na vaši paničku "dohlídnu" aby ty zkoušky s vámi udělala ju? Protože jste moc šikovní a určitě na ně máte, takže vás tu čekáme i v květnu! Jsme na vás také moc pyšní. Tak zatím papa Lex

Jsme hrdí

(Speedy a Wilík, 17. 1. 2008 23:43)

Teda koukám, že jsi pořádný šikulka Lexíku. Jen tak dál. POdle toho co jsme si přečetli, už toho umíš víc jak my dva dohormady, jen jestli toho není až moc na to jak jsi mladý, aby to taky bylo všechno pořádně dopilovaný do konce. Nám se mluví, paninka na nás moc času nemá, tak sama nepiluje, a taky protože ještě cvičí jiný pejsky, tak je prý už potom otrávená a nechce to otrávit i nám. Ale na tebe je prý moc pyšná ( a na tvou paninku taky) a moc by si přála, aby jsi v tom pokračoval a dotáhnul jsi to do cíle ( zkouška), ne jako já. Ale paninka mi slíbila, že se pokusí letos vše napravit a udělá se mnou několik zkoušek, tak snad to dodrží..
Tak hezky cvič, ať na tebe můžu být pyšný, i když si myslím, že to snad už víc ani nejde...