Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnešní prochajda

3. 12. 2007
Dneska odpoledne jsme jako obvykle byli zase s paničkou na procházce. V obci jdu pěkně na vodítku a za vsí, když široko daleko nikdo - cvak a mám volno, takový krásný povel.....napřed si zvesela čuchám, kde se mi zachce a pak začnou lítat míčky a já lítám za nima jako zběsilej. Dneska letěl už druhý míček, hróóózně daleko a já zase pelášil, když tu se okolo mě vyrojili 3 skoro pejsci (srnky), míček jsem sice sebral, to zase jo, aby mi ho náhodou nečajzli, ale když jsem věděl, že nebezbečí nehrozí, vyplivl jsem ho a hurá za nimi. Někde v dálce jsem (asi neslyšel) paničku jak na mě volá, dokonce i "ke mně" volala, ale kdepááák k paničce, pěkně za těma čtyřnohejma miláčkama..... zmizel jsem z dohledu a když už jsem neslyšel žádné volání tak jsem se asi zalekl a pelášil jsem tou samou rychlostí k paničce a ejhle, protože už jsem tohle udělala asi 3x, panička najednou nebyla, musel jsem si ji pěkně najít, ale jelikož mám dobrý čumáček, nedalo mi to ani takovou práci. Povězte mi kamarádi a kamarádky, taky takhle zlobíte paničku? A co je potom? Dostanete pochvalu, že jste se vůbec vrátili? A nebo vyhubováno? Hihi, ona totiž moje panička je v koncích......neví, co dělat, když za chvilku přiběhnu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj holky a kluci

(Lex, 10. 12. 2007 15:15)

Moc děkuji všem za rady. Právě před chvilkou jsem se vrátil z krátké procházky a krásně je na mně panička použila. Taťko píšťalku tedy ještě nemáme, ale prý ji pořídíme (jejejeje) jako sichr. Dneska na mě panička vyzkoušela to, co jí poradily Tasy s Medunkou, akorát místo šňůry jsem byl na stopováku a teď jsem se spatřil, ty čtyřnohé miláčky a hurááá za nima....najednou jsem uslyšel "FUJ", ale kdepák... a teď to přišlo škubanec a padla rána...panička dostala málem stopovákem po papuli, páč praskla karabina. V každým případě jsem zůstal stát jak opařený a na povel "Ke mně" jsem i bez stopováku (sice šouravě)ale přišel...to bylo radosti. No ale vyplesklý jsem z toho byl docela dlouho, vůbec jsem nevěděl, co se stalo a panička ta zase neví, jestli byl účinej ten škubanec a nebo jestli jsem se spíš lekl jak praskla ta karabinka:-)

Srnky to je naše

(Speedy a Wilík, 8. 12. 2007 18:46)

Ahoj Lexíku,
hon na srnky jsi asi podědil. Zezačátku jsem o srnky neměl zájem, ale potom přišel Wilík, který srnky prohání už od doby, kdy zjistil, jak používat čumáček. No to víš, přeci ho v tom nenechám a pomůžu mu je lovit. Po chvíli mi ale dojde, že to vlastně nesmím dělat a že se na mě paninka vždycky moc zlobí, ale vyhubováno dostaneme jen slovně, paninka ví, že nemá smysl, se nějak rozčilovat, protože to později uděláme znovu. Dělá to tak, že když už nás odloví, tak nás připne na vodítko a chvíli nás nechá šlapat na něm. Po chvíli to ale stejně nevydrží a zase nás pustí. Paninka si ale na nás pořídila nepříjemně pískající píšťalku, kterou dnes poprvé použila na výletě na Točný a ejhle, po několika pokusech to zafungovalo. Je to totiž tak nepříjemný zvuk, že raději přiběhneme. Já tedy sám od sebe nelovím, pokud mi zrovna srnka nebo jiné divné zvířátko nepřeběhne před očima, to se ptom i tak probudí můj instinkt po lovu. Wilík, ten je vyhledává, ale dnes i paninku mile překvapil, jak na píšťalku zafungoval. A co se týče rady, asi by paninka udělala to co ti psali holky ( tasy a Medy), ale upřímně si myslím, že každý z nás není hloupý a ví, kdy jsme na vodítku ( šňůře) a kdy ne. Když nás potom páníci pustí na volno, tak nejspíš stejně vyběhneme. Po dnešku jsme zjistili, že píšťalka je dobrá věc ( tedy pro páníky ).

no jo srnky

(Medy a Tasy, 4. 12. 2007 9:35)

Tak to my s Tasy neděláme...ale náš strejda Monty...tý jo..ten honí tyhle divný psy pořád.A panička je z něho nešťastná.Tak už ho nikam nebere,že by nás to prý učil.Ale vím,že ho panička nikdy netrestala,když se vrátil...To se prý nemá...Tak asi to bude chtít vzít dlouhé vodítko(nebo provaz) a chodit tam kde těch srnek je hodně a trenovat povely Fuj a ke mně..Tak to vidím já:-)